pátek 18. ledna 2013

2013 NFL Team Needs

1. Kansas City Chiefs

Chiefs vstupovali do sezóny 2012 plni nadějí a měli v plánu zaútočit na vítězství v divizi AFC West, ale jejich sny padli na špatné hře offense, zejména na pozici QB a obrana byla stínem sehrané party z předchozí sezóny. Jediným impulzem pro hráče Chiefs byla paradoxně nešťastná událost s LB Jovanem Belcherem.

Majitelé udělali razantní řez, kdy skončil jak HC Romeo Crennel i přeceňovaný GM Scott Pioli. Na jejich místo nastoupil ostřílený Andy Reid, která si na pozici GM přivedl svého člověka Johna Dorseyho. Reid by měl držet oťeže týmu a vynutil si stejné pravomoci jako u Eagles, ale nebude to mít jednoduché. Bude muset najít nového Franchise QB a zaplnit mnohé díry. A to především na pozici WR, kdy Dwayne pravděpodobně odejde skrze FA a OG Ryan Lilja oznámil konec kariéry.

QB, WR, DE, OG, OLB, RB, CB, C


2. Jacksonville Jaguars

V Jacksonville skončila neslavná éra GM Gena Smithe, na jeho místo přišel David Caldwell z Atlanty, který je vyznavačem agresivní taktiky na draftu. Jeho prvním krokem byl vyhazov HC Mularkeyho a na jeho pozici přišel Gus Bradley, který dříve působil jako DC Seahawks. Úvod sezóny silně poznamenala stávka RB Maurice Jones-Drewa, který se později rozhodl připojit týmu, ale jeho sezónu provázela zranění a načež skončil na IR. Blaina Gabberta může s jistotou označit jako bust, jeho náhradník Chad Henne přinesl oživení, především ve spolupráci s rookie WR Justinem Blackmonem. V offense bude dále potřeba posílit depth na OL a hledat další talenty.

Nejbolavějším místem Jaguars byla loni obrana, kdy si Jaguars nedokázali vynutit tlak na QB soupeře, výsledkem čehož bylo poslední místo ve statistice sacků. Ke konci sezóny Jaguars získali z waiveru Jasona Babina, který během několika zápasů nevypadal zle. Druhým problémem byli CB, kde Aaron Ross nenaplnil očekávání, Rashean Mathis je v "důchodovém věku" a Derek Cox nevydrží zdravý. Jaguars potřebují získat více talentu na skoro všech pozicích.

DE, QB, CB, OLB, OG, WR, C, OT


3. Oakland Raiders

Největší slabinou Raiders nebyl některý z hráčů, ale především OC Gregg Knapp, nyní pro dobro Raiders již bývalý, který svojí tvrdohlavostí a ignorancí zasloužil o bezzubost útoku Raiders. Tvrdě prosazoval svoje oblíbené zónové blokování, přičemž nejlepší hráč offense RB Darren McFadden je vhodný spíše pro power schéma. Takto přišli o hru po zemi, která otevírala play action passy na rychlé WR. Pozitivní zprávou je vzestup TE Brenta Myerse, kterého Raiders musí udržet.


O stavu obrany Raiders asi nejvíce vypovídá jejich domácí zápas s Bucs, kdy rookie RB Doug Martin neměl daleko k zápisu mezi rekordy NFL, k čemuž mu dopomhla špatný run stopping DL a LB. Dalším problémem byla nezvyklá marodka mezi CB, kdy zde musel zaskočit i SS Michael Huff a nevedlo se mu zle. Projektovaný starter Stanford Routt dostal naprosto nesmyslně velký kontrakt a ještě během sezóny dostal vyhazov. Další kaňkou je ILB Rolando McClain, kterému přeplo v mozkovně a rozhodl se, že již dále nechce hrát za Raiders.

DT, CB, ILB, DE, QB, OLB, OT, P


4. Philadelphia Eagles

Další nevydařená sezóna týmu s vysokými ambicemi. Eagles doplatili na sérii nepovedených draftů a špatných personálních změn. Obrana se opět trápila a obáváná DL Eagles hrála hluboko pod svými možnostmi, v průběhu sezóny přišel o své místo DC Juan Castillo, ale i pod, jeho dočasným nástupcem, Toddem Bowlesem patřila obrana Eagles k nejhorším. Špatný rok offense Eagles už začal v offseason, kdy přišli o LT Jasona Peterse, který patří k nejlepším v lize. Ve spojení se strmě upadajícími výkony QB Michaela Vick neměli Eagles šanci na úspěch. Výsledkem další nepovedené season byl vyhazov HC Andyho Reida a začátek nové éry Eagles pod Chipem Kellym.

Kelly dříve působil jako HC Oregon Ducks, kde se proslavil agresivní tempo offense, která rozehrávala hru v průměru za 20,9s. Jeho offense je založena na rychlosti podobně jako filozofie Andyho Reida, ale velká otázka zůstává nad pozicí QB. Michael Vick nedokáže zůstat zdravý a nadějný Nick Foles zase nemá potřebnou mobilitu. V neprospěch Vicka taky hovoří jeho přemrštěný kontrakt, takže je velmi pravděpodobné že odejde. Můj osobní názor je, že Kelly v prvním roce přejde na konzervativnější West Coast offesne a začne pomalu budovat offense, dle svého gusta.

Pozičně mají Eagles problém na celé OL, kdy se z OG Dannyho Watkinse vyklubal bust, chybí zde potřebný depth. V obraně je chybějící talent vidět ještě více, jedinou "papírově" silnou stránkou je DL, LB corp. loni slušně posílil díky DeMeco Ryansovi a Mychalu Kendricksovi, ale secondary je tragická. Nnamdi Asomugha a Dominique Rodgers-Cromartie by měli skončit a i safeties nejsou příliš kvalitní.

OT, CB, OLB, OG, S, WR, P

Ostatní týmy budou přidávány postupně... Stay tuned!

5. Detroit Lions

Další ambiciózní tým, který vkládal do loňské sezóny velké naděje, ale ve velmi silné NFC North byl bez šance. Ostatní divizní rivalové odhalili všechny bolestivé stránky jak útoku, tak i obrany Lions. HC Jim Schwartz a GM Martin Mayhew odvedli velký kus práce. Lions mají ve svých řadách talentované hráče, včetně v současnosti nejlepšího WR Calvina Johnsona, ale v kabině přetrvává duch minulosti.

Co se útoku týče, tak se da označit explozivní, ale jedno dimenzionální. Lions se snažili často běhat s RB Mikellem Leshourem, ale jak čas v zápase postupoval, tak hru po zemi opouštěli a přecházeli k passům. Leshoure se jeví do budoucna jako kvalitní workhorse RB, Joqui Bell z malinké Wayne State se vyprofiloval v zajímavého 3rd down a change of pace RB, velkou škodou je Jahvid Best, který pravděpodobně již nikdy nebude hrát kvůli sérii otřesů mozku. OL se dá považovat za průměrnou a nevyrovnanou, Lions musí začít hledat náhrady za veterány jako jsou OT Jeff Backus nebo C Domini Raiola. A poslední problémem útoku Lions je depth na pozici WR. Po zranění startera Nate Burlesona, mentálním výpadku Tituse Younga, se dobře uvedl rookie Ryan Broyles, ale ten si podruhé během dvou let utrhl ACL a není jisté jestli bude připraven do začátku sezóny.

Dostáváme se k obraně, která je kamenem ůrazu Lions. Je papírově silná, zejména v DL, ale ve výsledku z ní byl jen lehký terč pro takové hráče jako Aaron Rodgers, Adrian Peterson nebo Brandon Marshall. GM Martin Mayhew bude mít ve Free Agency opravdu hodně práce, aby udržel všechny nadcházející FA, mezi ně patří S Louis Delmas, oba OLB, DE Cliff Avrill nebo CB Chris Houston. S Avrillem se už příliš nepočítá, proto budou muset Lions najít dva nové DE, protože Kyle Vanden Bosch ve svých letech už nepodává dobré výkony. Dále musí Lions získat nové talenty do secondary, která byla jedna z nejhorších v celé NFL.

DE, CB, WR, S, OT, C, OG, K

6. Cleveland Browns

7. Arizona Cardinals

8. Buffalo Bills

9. New York Jets

10. Tennessee Titans

11. San Diego Chargers

12. Miami Dolphins

13. Tampa Bay Buccaneers

14. Carolina Panthers

15. New Orleans Saints

16. St. Louis Rams

17. Pittsburgh Steelers

18. Dallas Cowboys

19. New York Giants

20. Chicago Bears

21. Cincinnati Bengals

22. Washington Redskins

23. Minnesota Vikings

24. Indianapolis Colts

25. Seattle Seahawks

26. Green Bay Packers

27. Denver Broncos

28. Houston Texans

29. San Francisco 49ers

30. Baltimore Ravens

31. New England Patriots

32. Atlanta Falcons


Žádné komentáře:

Okomentovat