pátek 9. května 2014

2014 NFL Draft Grades
1. Houston Texans 
Známka: A
DE/OLB - Jadeveon Clowney, South Carolina

Osobně jsem před draftem trochu spekuloval jestli Texans neupřednostní scheme fit Macka, před talentem Clowneyho. Houston vzal nejtalentovanějšího hráče, který se objeví v draftu jednou za 10 let. Tomuto picku nelze nic vytknout.


2. St. Louis Rams
Známka: A
OT - Greg Robinson, Auburn

Rams podobně jako Texans velmi dlouho otáleli s pickem a zkoušeli jestli se někdo nechytí na vábničku s Johnny Manzielem. Nakonec velký depth v letošním draftu nenahrával tradování. Rams věří, že našli důstojného následovníka Orlanda Pace, ale pokud by Robinson neměl dosáhnout očekávání, tak je to přinejhorším aspoň pořádně zlý run blocker. Robinson byl určitě nejvýše postavený hráč Rams na boardu.


3. Jacksonville Jaguars 
Známka: B
QB - Blake Bortles, Central Florida

Dle mého rankingu nejlepší QB letošního draftu a prototyp klasického pocket passera. Jaguars mohli jít o několik příček dolů a Bortlese by taky získali, ledaže by se obávali Browns, kteří jim dýchali na záda. GM Caldwell by měl Bortlesovi přivést dostatek hraček a stabilizovat offense, pokud chce z Bortlese udělat Franchise QB.


4. Buffalo Bills trade s Cleveland Browns
Známka: B-
WR Sammy Watkins, Clemson

Bills získali nezpochybnitelně největší ofenzivní zbraň letošního draftu. Watkins je záchranným kruhem pro topícího se QB Manuela. Taky je to další vylepšení už pro run offense Bills, protože soupeři budou muset respektovat přítomnost dua Watkins-Woods. Otázkou je však jestli Bills neobětovali příliš, každopádně Ray Farmer, nový GM Browns, začal draft výborně. Volba v prvním kole do dalšího draftu se hodí.


5. Oakland Raiders
Známka: A
DE - Khalil Mack, Buffalo

Raiders rozhodně neočekávali, že jim spadne do náruče takový klenot jako Mack. S přehledem druhý nejlepší obránce, který byl v draftu. Pokud je Clowney největší talent za posledních 10 let, tak v případě Macka by se dalo uvažovat o 5 letech. Uvidíme jak jej budou využívat, když v FA přišel Justin Tuck a Lammar Woodley. Nabízí se okopírovat využití alá Von Miller u Denver Broncos.

6. Atlanta Falcons
Známka: A
OT - Jake Matthews, Texas A&M

Stále věřím v to, že mediální kolotoč o tom, jak Falcons půjdou agresivní trade up pro jednoho z edge rusherů, byl jen spekulací a výmyslem médii. Falcons nemůžou nechat, aby jim soupeři omlátili jejich diamant jménem Matt Ryan. Získali prakticky bez námahy okamžitého startera na kraj O-line a základní stavební kámen na mnoho let dopředu.

7. Tampa Bay Buccaneers
Známka: A-
WR - Mike Evans, Texas A&M

Zajímavý úkaz, kdy šli dva spoluhráči hned po sobě. Osobně nejsem velkým fanouškem tohoto picku, ale nové vedení Bucs ukazuje, že chce již letos potrápit soupeře. Každopádně letošní starting QB Bucs bude mít velmi příjemnou práci, ať již to bude McCown nebo Glennon. Můžeme se dočkat podobných bodových přídělů jako loni v podání Bears.


8. Minnesota Vikings
Známka: A-
DE - Anthony Barr, UCLA

Mnohými dost neočekávaný pick, jak z hlediska pozice, tak z hlediska toho, že mnozí měli Barra podstatně níž v rankingu. Podle mě, ale skvělý pick, byť do jisté míry riskantní. Barr má talentu na rozdávání a může se z něj časem stát jeden z největších postrachů NFC North. Celé to bude záviset od práce HC Zimmera a jeho defenzivních asistentů, jestli vybrousí tento diamant k dokonalosti.


9. Cleveland Browns trade s Buffalo Bills
Známka: A
CB - Justin Gilbert, Oklahoma State

Ray Farmer v nové pozici GM začal na výsost dobře. Zaplnil díru v secondary nejlepším CB v draftu a ještě od cesty získal draft picky navíc. Gilbert je nejtalentovanější CB, ale mnozí mu vytýkají jeho nekonzistentní hru a špatnou techniku. Pokud se tyto nedostatky podaří odstranit, tak spolu s Hadenem můžou na First Energy Stadium vytyčit bezletovou zónu.


10. Detroit Lions
Známka: B-
TE - Eric Ebron, North Carolina

Browns zaparkovali při svém tradu těsně před Lions, kteří již pomalu na kartičku psali jméno Gilberta. Jejich plán B taky nevypadá zle a určitě je to vylepšení jejich offense, která čekala více od Brandon Pettigrewa, ten spolu s Fauriou a Ebronem vytvoří velmi zajímavou trojici TE. Podle mě se, ale Lions mohli poohlédnout jinde a pomoct secondary.

11. Tennessee Titans
Známka: A
OT - Taylor Lewan, Michigan

Opravdu kvalitní pick v podání Titans. Lewan je třetím nejlepším OT v draftu a měl by vystrnadit ze sestavy Michaela Ohera nebo postupně nahradit stárnoucího Roose. Dalo by se uvažovat jak by reagovali Titans, kdyby Bortles zůstal na boardu, ale takto Titans vylepšili protekci velmi často zraněného Lockera a pomalu budují velmi dobrou OL.


12. New York Giants
Známka: B+
WR - Oddel Beckham jr., LSU
Giants se drželi osvědčené taktiky vzít nejlepšího hráče na jejich boardu, troufám si tvrdit, že netrpělivě čekali, jestli k nim spadne Taylor Lewan, ale v podobě Beckhama taky získali skvělého hráče. Taky jasně ukazují Eli Manningovi, že za ním stojí a rádi mu dopřejí dalšího skvělého WR.

13. St. Louis Rams (od Washington Redskins)
Známka: A
DT - Aaron Donald, Pittsburgh

Naprosto skvělý pick od Rams, při pohledu na DL Rams nejednomu QB musí naskočit husí kůže. Donald je excelentní 3-tech pass rusher a je s podivem, že vydržel až mimo Top 10. A opět další potvrzení, že Rams reálně o Manzielovi vůbec neuvažovali.

14. Chicago Bears
Známka: A
CB - Kyle Fuller, Virginia Tech

Pro obranu Bears to byl loni ústup ze slávy. Charles Tillman loni hrál stále na dobré úrovni, ale trápila jej zranění a věkem již pomalu patří do NFL důchodu. Nyní bude moct předat své zkušenosti Fullerovi, který je prototypickým Cover 2 hráčem a Bears doufají, že bude důstojným následovníkem. Zajímavostí je, že tento pick strhl zajímavý dominový efekt.

15. Pittsburgh Steelers
Známka: B+
LB - Ryan Shazier, Ohio State

Ano, Steelers netrpělivé čekali, že budou moci ohlásit jméno Fullera. Ale jejich plán B zněl přidat rychlost ve stárnoucí obraně a po mnoha letech získat adekvátního ILB vedle Lawrence Timmonse, kterého Shazier do jisté míry připomíná. Timmons šel do draftu taky jako rychlostní typ LB, který hůř bojoval s bloky soupeře. Shazier taky snad vyléčí problém Steelers pokrýváním TE a RB. Otázkou jestli by nebyl lepší CJ Mosley i přes jeho dlouhou historii zranění.


16. Dallas Cowboys
Známka: A-
OT/OG - Zack Martin, Notre Dame

Historie se nikdy nedozví jak moc dělilo Mika Mayocka od statusu geniálního draftnika, jestli Cowboys uvažovali o Manzielovi se nikdy nedozvíme. Takhle máme, ale pokračování domino efektu, kdy Cowboys netrpělivě čekali na Ryana Shaziera, který měl nastartovat jejich chatrnou defense. Ale stejně jako u jiných picků se dá s jejich plánem B souhlasit. Cowboys pomalu přebudovali svoji OL, což by mělo pomoct Romovi a snad se vrátí k running game. Bude zajímavé sledovat jak Cowboys nakombinují Martina a Douga Free.

17.  Baltimore Ravens
Známka: B-
LB - CJ Mosley, Alabama

Ozzie Newsome zůstal věrný svým dvěma principům - brát nejlepšího dostupného hráče a pokud možno brát hráče z Alabamy. Do AFC North přichází po Shazierovi další talentovaný LB a bude zajímavé sledovat jak Ravens rozdělí herní čas mezi Mosleyho, Artura Browna a Daryla Smithe, který loni patřil ke špičce na své pozici.

18. New York Jets
Známka: A
FS - Calvin Pryor, Louisville
Pokud chtějí Jets nadále hrát v defense pěkně od podlahy, tak si vybrali toho správného hráče. Pryor se rozhodně nebojí ukázat soupeřům, kdo je pánem hřiště. Jets mohli sáhnout i mezi CB, ale i FS je místo, kde je nepříjemně tlačila bota.

19. Miami Dolphins
Známka: D
OT - Jawuan James, Tennessee

Říkal jsem si, že letos budu známkovat mírně, ale tady to jinak asi nepůjde. Ano, Dolphins určitě potřebují získat větší kvalitu na O-line, aby se Ryan Tannehill necítil pokaždé jak po boxerském zápase, ale tohle byl hodně velký reach. James nebo odpovídajícího hráče mohli získat s přehledem v druhém kole (možná i dále). Pokud se jim nelíbil zdravotní Kouandija, tak měli sáhnout po Su'a-Filovi, což je s přehledem nejlepší guard v draftu a také by zaplnili pozici po "sígrovi" Incognitovi.


20. New Orleans Saints trade s Arizona Cardinals
Známka: A
WR - Brandin Cooks, Oregon State
Saints potřebují nalézt nové talenty na pozici WR, aby Drew Brees nemusel házet pořád jen na Jimmyho Grahama. Saints potřebovali přeskočit Eagles a Chiefs, k tomu obětovali celkem odpovídající pick ve středu draftu. Cooks je až překvapivě dobrý route runner a může z něj být již v prvním roce velká hvězda útoku Saints.

21. Green Bay Packers
Známka: A
S - Ha Ha Clinton-Dix
Dosti neočekávávaný pád jednoho z dvojice top safeties až na 21. pozici. Packers si můžou mnout ruce. Získali skvělého safety, který skvěle tackluje a přidává jistotu do obrany, jenž se v posledních letech hledá.


22. Cleveland Browns trade s Philadelphia Eagles
Známka: C
QB - Johnny Manziel, Texas A&M

K Manzielovi prostě dobrou známku dát nemůžu. Dle mého názoru je to nejvíce přeceňovaný hráč, jehož divoký herní styl se v NFL neuchytí. Proti němu taky stojí jeho charakter a obrovský mediální cirkus, který sebou táhne.


23. Kansas City Chiefs
Známka: C-
DE/OLB - Dee Ford, Auburn
Hráč, který vyletěl velmi vysoko po Senior Bowl, ale při delším zkoumání najdeme několik věcí, které hovoří proti němu. Jedná se o čistého edge rushera, který spoléhá na rychlost a čeká jej mnoho práce s technikou. Taky jeho zpráva o zdravotním stavu není nejlepší. Chiefs se měli raději snažit o trade down nebo brát WR.

24. Cincinnati Bengals
Známka: A
CB - Darqueze Dennard, Michigan State

Bengals v posledních letech patří k nejlépe draftujícím týmům a svojí pověst opět potvrdili (mimo Kirkpatricka). Dennard byl v očích mnoha druhý nebo dokonce první CB v draftu. Doplní dobře stárnoucí veterány a zraněného Leona Halla.

25. San Diego Chargers
Známka: A-
CB - Jason Verrett, TCU
Před draftem se dalo říct, že pozice CB u Chargers stála za starou bačkoru, tak bylo zcela jasné kam sáhnou. Verrett je jedním ze čtveřice silných CB. Je mezi nimi nejmenší, ale jako mnozí menší hráči tento nedostatek nahrazuje agresivitou a buldočí mentalitou.

26. Philadelphia Eagles trade s Cleveland Browns (od Indianapolis Colts)
Známka: D
OLB - Marcus Smith, Louisville

Marcus Smith je kvalitním hráčem, Eagles potřebují vylepšit svůj pass rush, ale i tak si tento pick dobrou známku nevyslouží. Jedná se o další z kategorie reach na konci první kola. Eagles by lépe udělali, kdyby se pokusili o další trade down nebo by vyzkoušeli jinou pozici.

27. Arizona Cardinals
Známka: D+
S - Deone Buchanon, Washington State

A máme tu další pick v kategorii reach. Je pravda, že Buchanon je dalším safety v pořadí, ale jeho hodnota leží o kus níže. Cardinals dle mého názoru mohli ještě více vylepšit OL nebo sáhnout po pass rusherovi.


28. Carolina Panthers
Známka: B-
WR - Kelvin Benjamin, Florida State

Tady není moc co řešit. Panthers potřebují WR a Benjamin se svými proporcemi má obrovský potenciál. Navíc Newton nepatří mezi nejpřesnější QB a tento obrovský target se mu bude hodit. Ale celkem velké riziko a možná měli vsadit spiše na Marqise Lee.


29. New England Patriots
Známka: B-
DT - Dominique Easley, Florida

Jistě zajímavý a talentovaný hráč, ale má za sebou dvakrát přetržený křížový vaz. Dobře doplní veterána Tommyho Kellyho ve středu DL, ale možná mohli zvolit jiného 3-tech.

30. San Francisco 49ers
Známka: C-
S/CB - Jimmie Ward, Northern Illinois

Ve vzduchu visí důležitá otázka - Na jakou pozici 49ers draftovali Warda? Pokud bude nastupovat jako safety, tak se v nejbližších letech asi moc herního času nedočká. Pokud je nickel CB, tak jestli by nebyl lepší Bradley Roby i přes jeho off-field?

31. Denver Broncos
Známka: B+
CB - Bradley Roby, Ohio State

Broncos šlapou pořádně na plyn a jasně naznačují, že letos chtějí získat Super Bowl. Roby má talent, ale může z něj být problémový hráč. Ale Broncos by určitě měl pomoct jako outside CB dokud se nevrátí po zranění Chris Harris a později jako nickel CB.

32. Minnesota Vikings trade se Seattle Seahawks
Známka: B+QB - Teddy Bridgewater

GM Rick Spielman se nebojí míchat kartami na draftu a opět dokázal, že má vždy něco za lubem. Vikings potřebují QB jako sůl a Bridgewater stále na boardu. Rozhodl se tedy zareagovat a skočit před Texans, kteří budou začínat druhé kolo. Bridgewater je čistě podle game tape druhý nejlepší QB v draftu a přichází do týmu, kde bude mít dostatek podpory od hráčů okolo sebe.


A na závěr vyhlášení Matt Millen Award pro nejhorší draft:


Washington Redskins a Indianapolis Colts

Za neúčast v 1. kole nejnabitějšího draftu posledních let.

Žádné komentáře:

Okomentovat